Srážková daň v daňovém přiznání 2014

Srážková daň v daňovém přiznání

Přivydělávali jste si v roce 2014 na základě dohody o provedení práce jako student, důchodce nebo k běžnému zaměstnání, případně jste prostě pracovali jen „na dohodu“ a byla vám daň srážena zvláštní sazbou daně (tzv. srážková daň)? Za rok 2014 si nově můžete vyúčtovat sraženou daň jako zálohu na daň z příjmů fyzických osob a zahrnout ji do daňového přiznání.

V roce 2014 se již může poplatník rozhodnout, zda bude zdanění srážkovou daní konečné nebo ji vyúčtuje jako zálohu a zahrne do daňového přiznání.

Za loňský rok 2014 si může poplatník vyúčtovat tuto sraženou daň stejně jako zálohu na daň z příjmů fyzických osob. Tato možnost započíst odvedenou srážkovou daň na celkovou daňovou povinnost v daňovém přiznání poskytuje poplatníkovi prostor pro vrácení části nebo celé částky sražené daně v roce 2014.

danove priznani 2014 online

Daňové přiznání 2014 online

Jestliže máte příjmy pouze od tuzemských zaměstnavatelů, sestavíme Vám daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob 2014 za 1 000 Kč.

Vše probíhá ONLINE, přiznání obdržíte ve formátu PDF pro tisk nebo XML pro podání elektronicky. Na Vás tedy bude jen doručit přiznání na finanční úřad.

Příklad:

Starobní důchodce si v roce 2014 přivydělával ke svému důchodu u dvou různých zaměstnavatelů na základě dohody o provedení práce. Protože nepodepsal prohlášení poplatníka a splnil další podmínky, z dosažených příjmů mu byla srážena daň zvláštní sazbou daně (tzv. srážková daň). Celkem si za rok 2014 vydělal 100 000 Kč, z kterých mu byla sražena daň 15 000 Kč. Dříve by zdanění příjmů srážkovou daní bylo považováno za konečné. Od roku 2014 může poplatník tyto příjmy zahrnout do daňového přiznání, uplatnit slevy, nezdanitelné části a odpočitatelné položky a sraženou započíst. V tomto případě tedy vznikne poplatníkovi vratitelný přeplatek na dani ve výši 15 000 Kč.

Zašlete nám nezávaznou poptávku!

Vaše jméno (vyžadováno):

Váš email (vyžadováno):

Bydliště:

Počet zaměstnavatelů celkem:

Příjmy plynoucí ze zahraničí:

AnoNe

Máte zřízenou datovou schránku?

AnoNe

Jaké slevy chcete uplatnit? (pokud nevíte nebo nechcete, pole nevyplňujte)

Základní sleva na poplatníkaSleva na manželku/manželaSleva na manželku/manžela ZTPSleva pro poživatele invalidního důchoduSleva na držitele průkazu ZTP/PSleva na studentaSleva za umístění dítěte (tzv. školkovné)Jiné (uveďte níže)

Chcete uplatnit daňové zvýhodnění na dítě? (pokud nevíte nebo nechcete, pole nevyplňujte)

AnoNe

Jaké nezdanitelné části základu daně a odčitatelné položky chcete uplatnit? (pokud nevíte nebo nechcete, pole nevyplňujte)

Bezúplatná plnění (dary)Úroky (financování bytových potřeb)Penzijní připojištěníŽivotní pojištěníOdborové příspěvkyJiné (uveďte níže)

Doplňující informace:

Do souborů můžete vložit potvrzení o zdanitelných příjmech od jednotlivých zaměstnavatelů, případně další důležité dokumenty. Pokud nechcete soubory zasílat teď, můžete je zaslat později mailem.

Soubor (maximálně 5MB)

Soubor (maximálně 5MB)

Soubor (maximálně 5MB)

Soubor (maximálně 5MB)

Soubor (maximálně 5MB)

Platit budete:

captcha

Zadejte ověřovací kód:

Srážková daň v daňovém přiznání 2014